Wydarzenie

 • Oprowadzanie po wnętrzu Kaponiery
 • Oprowadzanie po wnętrzu Kaponiery
 • 2021-08-29, 12:00 - 13:00
 • Dzieci, Młodzież, Dorośli, Seniorzy
 • Wydarzenie BEZPŁATNE
 • Kim był Kaponier? Skąd ceglane podziemia pod głównym węzłem komunikacyjnym miasta, Jak wyglądał kanonier służący w Kaponierze? To nie jedyne pytania, na które poznają odpowiedź osoby, które skorzystają z możliwości oprowadzenia przez przewodnika po podziemiach Kaponiery Kolejowej.

  Nasi przewodnicy zapraszają na niezwykłą podróż po historii Kaponiery Kolejowej - miejsca nierozerwalnie wpisanego w historię „Twierdzy Poznań”. Zapraszamy na godzinę zwiedzania, pełną pasji oraz wiedzy o poznańskim węźle kolejowym. Dzięki prezentacji multimedialnej, wyjątkowym zdjęciom oraz opisom związanym z dziejami Twierdzy Poznań, wspólnie spędzony czas będzie niezapomnianym przeżyciem

  Do Kaponiery Kolejowej może wejść każdy chętny, jednak jednocześnie może jednocześnie przebywać w niej obecnie do 23 osób. Można przyjść bez rezerwacji, ale aby być pewnym możliwości wejścia na oprowadzanie przez przewodnika należy poniżej zarezerwować miejsce oraz stawić się przy foyer przed wejściem do kaponiery maksymalnie na 15 minut przez rozpoczęciem oprowadzania.

  Uwaga:

  - miejsca osób, które nie stawiły się na miejscu w tym czasie przypadną innym chętnym,

  - osoby, które nie zostaną wpuszczone będą mogły wejść do wnętrza po opuszczeniu Kaponiery odpowiednią liczbę zwiedzających,

  - w przypadku zebrania się większej ilości osób niezarejestrowanych przewidujemy możliwość skrócenia zwiedzania przez pierwszą grupę i przeprowadzenia drugiej tury - każdorazowo o takiej możliwości decyduje przewodnik.

 • Uwagi praktyczne  Jak to w starych podziemiach w Kaponierze Kolejowej panuje temperatura zgoła inna niż ostatnio na dworze w Poznaniu. Dlatego koniecznie należy mieć na sobie długie nogawki i rękawy.

  Kaponiera nie ma odrębnego zaplecza sanitarnego. W związku z tym korzystamy z zaplecza usytuowanego poziom wyżej - w przejściu podziemnym pod rondem. Wadą tego rozwiązania jest konieczność posiadania przy sobie drobnych monet na ten cel.

  Prosimy by każdy, kto nie będzie mógł skorzystać z zarezerwowanego miejsca, zgłaszał ten fakt e-mailowo (tym którzy tak zrobili dziękujemy) - w takiej sytuacji możemy zaprosić osoby, które dopytywały się o wolne miejsca.
 • Liczba miejsc: 0

Rezerwacja

Rezerwacja jest już niedostępna.
Powrót